Warunki zakupów

Niniejszy regulamin określa zasady składania zamówień oraz sprzedaży produktów za pośrednictwem sklepu internetowego eplytki.eu ( stylowelazienki.eu )


I. Informacje ogólne

 1. Informujemy, że Sklep eplytki.eu jest własnością firmy DOBRA CENA SP. Z O. O.  20-301 LUBLIN, ul. FABRYCZNA 2  NIP: 946-265-74-14 REGON: 061698243,  KRS:0000514330.
 2. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim
 3. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
 4. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.
 5. Ceny wszystkich towarów znajdujących się w sklepie wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
 6. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany ceny towarów będących w ofercie, nie dotyczy to zamówień potwierdzonych lub w trakcie realizacji.
 7. Sklep nie odpowiada za szkody oraz opóźnienia w dostawach wynikłe z winy firm przewozowych którymi dostarczany jest towar.
 8. Obsługa Sklepu deklaruje, że informacje dotyczące towarów przeznaczonych do sprzedaży (np. opisy, specyfikacje techniczne, stany magazynowe) są aktualizowane na bieżąco, również o dane przekazane przez producentów. Jednocześnie zastrzegamy, że mimo dołożonych starań, niektóre dane mogą nie być aktualne lub zawierać błędy.


II. Warunki zakupów i zawarcie umowy sprzedaży

 1. Klient składając zamówienie w sklepie eplytki.eu drogą elektroniczną, oświadcza iż zapoznał się z regulaminem i akceptuje wszystkie jego warunki.
 2. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i wykonywanie zamówień następuje według kolejności potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.
 3. Po złożeniu zamówienia Klient wpłaca kwotę w wysokości wartości zamówienia oraz kosztów przesyłki na konto podane w zamówieniu. Może to nastąpić w dwu etapach, jako wpłata zadatku (ok. 30% wartości zamawianego towaru), oraz późniejsza dopłata pozostałej części bezpośrednio przed dostawą towaru do Klienta. Z chwilą wpływu zapłaty na rachunek bankowy Sklepu, zamówienie zostaje przekazane do realizacji. Brak wpłaty wartości towaru w terminie 14 dni od dnia złożenia zamówienia, traktowany jest jako rezygnacja Klienta z zawarcia umowy sprzedaży.
 4. Towary określone statusem " Na zamówienie " są sprowadzane specjalnie dla klienta, przed zakupem prosimy o kontakt w celu potwierdzenia terminu realizacji oraz dostępności towaru.
 5. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki towary na zamówienie o specyficznej charakterystyce wymagają przedpłaty w wysokości 100% wartości towaru.
 6. Sklep prowadzi sprzedaż towarów 'poza stałą ofertą' nie ograniczając się do sprzedaży produktów dostępnych na stanach magazynowych. Sprowadzenie i sprzedaż towarów na indywidualne zamówienie klienta prowadzone są po uprzednim uzgodnieniu terminów, warunków sprzedaży i orientacyjnego terminu dostawy. W przypadku takiego zamówienia konieczna jest wpłata przedpłaty na poczet realizowanego zamówienia w wysokości 50% wartości zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości rezygnacji z zamówionego towaru, chyba, że dostawca, u którego zamawiany jest towar, zgodzi się na taką rezygnację. Zamawiający jest wówczas informowany o tym fakcie. Towary na zamówienie o specyficznej charakterystyce wymagają przedpłaty w wysokości 100% wartości towaru.
 7. Sklep internetowy eplytki.eu akceptuje formę płatności elektronicznej za pomocą przelewu lub karty kredytowej oraz gotówki wpłaconej w siedzibie firmy.
 8. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy w opisach produktów oraz błędne interpretowanie koloru towaru który może różnić się w rzeczywistości ze względu na złą jakość zdjęcia lub niepoprawnie skonfigurowane urządzenie wyświetlające.


IV. Warunki dostawy, transportu.

 1. Koszt dostawy w większości zamówień obliczany jest indywidualnie ( dotyczy ty w szczególności płytek, ceramiki, kabin i innych towarów wielkogabarytowych )
 2. Koszty dostawy są zawsze zgodne z cennikiem firm spedycyjnych z którymi współpracujemy.
 3. Paczki lub palety przesyłane za pobraniem wymagają dodatkowej opłaty za usługę pobrania gotówki przez kuriera.
 4. Towar wysyłany jest tylko po zaksięgowaniu wpłaty całości zamówienia lub wcześniej określonego zadatku.
 5. Wszelkie informacje dotyczące odbioru przesyłek oraz ich sprawdzania zawarte są w regulaminach firm kurierskich RABEN oraz DHL
 6. Klient ma obowiązek sprawdzić towar przy odbiorze oraz w przypadku jego uszkodzenia spisania rzetelnego oraz szczegółowego protokołu szkody który jest podstawą do uzyskania reklamacji.


V. Warunki reklamacji i gwarancji.

 1. Wszystkie towary dostępne w Sklepie objęte są rękojmią za wady oraz odpowiedzialnością Sklepu za niezgodność towaru z umową. Dodatkowo towary objęte są gwarancją w przypadkach, w których taka gwarancja jest udzielona przez producenta.
 2. Warunkiem uwzględnienia reklamacji na towar uszkodzony podczas przesyłki jest protokół szkody sporządzony z kurierem podczas dostawy towaru oraz list przewozowy.
 3. Po stwierdzeniu uszkodzenia prosimy o natychmiastowy kontakt oraz dostarczenia dokumentów wymaganych do uruchomienia procesu reklamacji

  - skan protokołu szkod ( klient powinien zatrzymać oryginał i dostarczyć go do siedziby sklepu pocztą tradycyjną )

  - skan listu przewozowego

  - dokładne zdjęcia uszkodzenia towaru

 4. Reklamacje towaru nie posiadającego oryginalnego opakowania oraz noszącego ślady użytkowania (montażu) nie będą rozpatrywane.
 5. Sklep zastrzega sobie prawo do 21 dni na rozpatrzenie reklamacji od daty dostarczenia dokumentów potrzebnych do jej rozpatrzenia.
 6. Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji towar zostanie wymieniony na nowy w możliwie jak najkrótszym terminie.  Termin ten jest uzależniony od nowej dostawy towaru danego producenta którego towar jest reklamowany.

 

VI. Zwroty towarów

 1. Klient ma prawo, zgodnie z Ustaw z dnia 30.05.2014 r. o ochronie praw konsumentów odstąpić od umowy zakupu towaru do 14 dni od daty otrzymania towarów.
 2. Zwroty towarów przyjmowane są tylko na towary nie noszące śladów używania w oryginalnych nie zniszczonych opakowaniach.
 3. Koszt transportu towaru w obie strony pokrywa kupujący.
 4. Zwrot towaru nie przysługuje przy zamówieniach indywidualnych gdy towar jest sprowadzany specjalnie pod zamówienie klienta.

Szczegóły zwrotów towaru
Ustawa szczegół
W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie obowiązują przepisy niniejszej ustawy:

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)